Εισαγγελέας Νοσοκομειακού Ασθενούς ως Καριέρα

Posted on
Συγγραφέας: Marcus Baldwin
Ημερομηνία Δημιουργίας: 19 Ιούνιος 2021
Ημερομηνία Ενημέρωσης: 12 Ενδέχεται 2024
Anonim
Διαδικτυακό Σεμινάριο 10 Οκτωβρίου - Μιλώντας για την Ψυχική Υγεία
Βίντεο: Διαδικτυακό Σεμινάριο 10 Οκτωβρίου - Μιλώντας για την Ψυχική Υγεία

Περιεχόμενο

Εάν αναζητάτε μια καριέρα ως συνήγορος ασθενών, ίσως αναρωτιέστε πώς θα ήταν να δουλεύετε ως συνήγορος ασθενών σε νοσοκομείο. Τα περισσότερα νοσοκομεία στις Ηνωμένες Πολιτείες απασχολούν υποστηρικτές ασθενών. Παρόλο που οι νοσοκόμες και οι περισσότεροι γιατροί θα θεωρούσαν επίσης υπέρμαχοι των ασθενών τους, υπάρχουν επίσης υποστηρικτές σε νοσοκομεία που δεν είναι ιατρικό προσωπικό. Η θέση τους πρέπει να είναι διαθέσιμη για να βοηθήσει τους ασθενείς, τις οικογένειές τους και / ή τους φροντιστές με τις ανησυχίες τους.

Τίτλοι θέσης για συνηγόρους νοσοκομειακών ασθενών

Όταν αναζητάτε μια θέση ως συνήγορος ασθενούς στο νοσοκομείο, θα πρέπει να περιηγηθείτε σε αυτό που καλούνται σε διαφορετικούς οργανισμούς. Οι υποστηρικτές του νοσοκομειακού ασθενούς μπορεί να έχουν έναν αριθμό τίτλων: δικηγόρος ασθενών, εκπρόσωπος ασθενών, σύνδεσμος ασθενών, σχέσεις ασθενών, συνήγορος καταναλωτών, ειδικοί επίλυσης κρίσεων, διαμεσολαβητής και άλλοι.

Συχνά αποτελούν μέρος της ομάδας διαχείρισης κινδύνου, η οποία είναι η ομάδα εντός του νοσοκομείου που ασχολείται με νομικά θέματα, θέματα ασφάλειας και καταναλωτή. Ψάξτε για τις θέσεις που θα ταξινομηθούν στην Διαχείριση Κινδύνων.

Καθήκοντα

Ως εκπρόσωπος ασθενών του νοσοκομείου, εάν μια ασθενής έχει ανησυχία, παράπονο ή παράπονο κατά τη διάρκεια της παραμονής της στο νοσοκομείο σας, θα είναι ευθύνη σας ως εκπρόσωπος του νοσοκομείου να προσπαθήσετε να το διορθώσετε.

Σύμφωνα με την Εταιρεία Υγειονομικής περίθαλψης για τους καταναλωτές, η εθνική οργάνωση που εκπροσωπεί τους υποστηρικτές των νοσοκομειακών ασθενών, (και μέρος της Αμερικανικής Ένωσης Νοσοκομείων), υπάρχουν εννέα πτυχές στη δουλειά ενός νοσοκομείου:

  • Δικαιώματα ασθενών
  • Διαχείριση παραπόνων και παραπόνων
  • Μέτρηση της ικανοποίησης του ασθενούς
  • Διαπροσωπική επικοινωνία
  • Εξυπηρέτηση πελατών / εξυπηρέτηση
  • Διαμεσολάβηση / Επίλυση συγκρούσεων
  • Παρέμβαση κρίσης
  • Διαχείριση δεδομένων
  • Διαχείριση υγειονομικής περίθαλψης

Εάν αυτές είναι δεξιότητες που έχετε ή πτυχές της συνεργασίας με ασθενείς για τους οποίους σας ενδιαφέρει, τότε η εργασία ως δικηγόρος ασθενούς νοσοκομείου μπορεί να είναι μια καλή επιλογή για εσάς.

Προσόντα

Για να προσληφθείτε ως συνήγορος νοσοκομειακού ασθενούς, θα χρειαστείτε τα ακόλουθα προσόντα:

Εκπαίδευση: Συνήθως απαιτείται πτυχίο Associate ή Bachelor και συχνά απαιτείται μεταπτυχιακό. Συχνά απαιτείται να είναι στη νοσηλευτική, την ψυχολογία, τις ανθρωπιστικές επιστήμες, τις κοινωνικές υπηρεσίες, την εκπαίδευση, τις ανθρώπινες σχέσεις, την επικοινωνία ή έναν σχετικό τομέα.

Τυπικά: Πολλοί υποστηρικτές του νοσοκομείου ξεκινούν ως κοινωνικοί λειτουργοί ή σε κλινικές θέσεις.

Διπλή ευθύνη στο Νοσοκομείο και τον Ασθενή

Πολλοί που θεωρούν την υπεράσπιση των ασθενών ως καριέρα επικεντρώνονται στην προσπάθεια βελτίωσης του συστήματος για τους ασθενείς. Η υποστήριξη των νοσοκομειακών ασθενών αποσκοπεί στην παροχή λύσεων σε ασθενείς που αντιμετωπίζουν προβλήματα με τη διαμονή τους στο νοσοκομείο. Ωστόσο, οι υποστηρικτές του νοσοκομείου θα διαπιστώσουν ότι δεν απολαμβάνουν καθαρή ευθύνη έναντι του ασθενούς όταν εργάζονται σε νοσοκομείο.

Οι υποστηρικτές του νοσοκομείου λαμβάνουν τους μισθούς τους από το νοσοκομείο. Απαιτούνται επομένως να κάνουν τα πράγματα σωστά για το νοσοκομείο πρώτα. Θα εργαστούν για την επίλυση προβλημάτων και θα κάνουν τα πράγματα σωστά και για τα δύο μέρη, αλλά η πίστη τους πρέπει να είναι στους εργοδότες τους.

Αυτός είναι ένας παράγοντας που πρέπει να λάβετε υπόψη όταν αποφασίζετε για αυτήν την επιλογή σταδιοδρομίας. Θα εκπροσωπούσατε τα συμφέροντα του νοσοκομείου και θα τα εξισορροπήσατε με τις ανάγκες του ασθενούς. Αυτό μπορεί να το κάνει μια λιγότερο επιθυμητή πορεία σταδιοδρομίας για μερικούς ανθρώπους.